Akademia Pogoń Syców


Dnia 14 listopada na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Dzieci.
Do naszego miasta przybyło 6 okolicznych drużyn. W turnieju brali udział zawodnicy urodzeni w 2007r. oraz młodsi.
Wszystkie drużyny rywalizowały ze sobą w systemie „każdy z każdym” a każdy mecz składał się z 2 połów liczących po 8 minut.

Dekoracji młodych sportowców dokonał Pan Sławomir Kapica Burmistrz Miasta i Gminy Syców oraz zaproszeni przez niego goście: Burmistrz Miasta i Gminy Wołów Pan Dariusz Chmura, Wójt Gminy Krośnice Pan Andrzej Biały oraz Konsul Generalny RP Pan Krzysztof Świderek.

Prawda jest taka, że każdy z tych młodych ludzi zwyciężył. Godna podziwu jest ich motywacja do działania a samozaparcia i wytrwałości powinien się od nich uczyć niejeden z nas. Te młode osóbki kochają sport i nie szczędząc sił i czasu dążą do celu, którym jest osiągnięcie jak najwyższej formy piłkarskiej. A wiecie co jest najważniejsze? Że czerpią z tego niczym nie skażoną radość. Czystą radość, którą my jako dorośli nie zawsze potrafimy zrozumieć. Jak powiedział Arkadiusz Gołaś: "Jeśli na boisku czujesz się jak ptak to poczuj jak wspaniale jest latać i fruń jak najwyżej po marzenia.". Te dzieci są na jak najlepszej drodze do spełnienia swoich marzeń.

UKS Bukowina Sycowska
Start Namysłów gr.1
Akademia Pogoń Syców gr.1
Akademia Pogoń Syców gr.2
Bzyk Bąkowice
Start Namysłów gr.2
Każdy zawodnik powyższych drużyn zasłużył sobie na złoty medal i właśnie taki otrzymał. Każda drużyna otrzymała także puchar oraz dyplom pamiątkowy.

Najlepszym Bramkarzem Turnieju został Mateusz Ostolski (Start Namysłów gr II)
Najlepszym strzelcem Mateusz Biernat (UKS Bukowina Sycowska)
Tytuł najlepszego zawodnika natomiast uzyskał Jakub Lipiński (Pogoń Syców)
Gratulujemy!

Syców reprezentowali : Jakub Lipiński, Patryk Strug, Antek Sobczak, Jakub Wilkowski, Janek Grabarkiewicz, Jan Rosiek, Julian Nowak, Jakub Kuźmicz, Kuba Szmaciński, Mikołaj Osiecki, Jakub i Michał Krzemiński, Olek Ptak, Hania Kuźmicz, Nikolas Klóska, Cyprian Mateusiak, Kamil Janik, Franek Bednarek, Kajetan Kramarz.
Trenerzy: Grzegorz Rosiek i Łukasz Tomczyk

(Autorzy tekstu : Katarzyna Zawierta i Grzegorz Rosiek)

(Autor zdjęć : Roman Sobczak)