Kiwanis-Historia Kiwanis Klub Syców

Certyfikat Klubu

Kiwanis (pomagamy w potrzebie) jest Stowarzyszeniem, które od ponad stu lat niesie pomoc ludziom na całym świecie.

Klub w Sycowie działa od 1996 roku.

Co zrobiliśmy do tej pory i co robimy aktualnie:

Zakupiliśmy pierwszy w okolicy laparoskop do naszego sycowskiego szpitala.

Wyremontowaliśmy i wyposażyliśmy gabinety USG i Gastroskopii również w sycowskim szpitalu.

Stale sponsorujemy Szkołę Życia tzn. szkołę dla dzieci o znacznym stopniu upośledzenia umysłowego.

Zakupiliśmy sześć zestawów komputerowych dla Szkoły Podstawowej nr 1 i dla Poradni Psychiczno-Pedagogicznej w Sycowie.

Ufundowaliśmy jak co roku roczne stypendia dla ośmiu uzdolnionych i wyróżniających się uczniów ze szkół ponadpodstawowych i gimnazjalnych.

Dzieciom przebywającym w sycowskich przedszkolach corocznie organizujemy spotkania z okazji Dnia Dziecka i Świętego Mikołaja.

Dla Szkoły Muzycznej zakupiliśmy pianino, na którym dziewięcioletnia Emilka rozwija swoje umiejętności muzyczne.

Małemu Jasiowi choremu na mukowiscydozę ufundowaliśmy inhalator.

Pozostałe informacje przedstawione są w zakładce - Aktualności.